KÜNYE

Aydın Şömine olarak bizler şömine başta olmak üzere, barbekü ve taş dekorasyon alanında 30 yılı aşkındır hizmet vermekteyiz. Alanında uzman çalışanlarımız ile en doğru işi en doğru şekilde yapmak için çalışıyoruz. Sizleride Darıca/Kocaeli’ n de bulunan mağazamız ve şömine üretim atölyemize bekleriz.

0 262 653 93 61 info@aydinsomine.com

Adres: Bayramoğlu Mah. Atatürk Cad. No:309 Darıca/KOCAELİ
Tel : 0262 653 93 61
V.D: ULUÇINAR

ODUNLU ŞÖMİNELER

Doğa dostu odunlu şömineler ile otantik ortamlar oluşturun.

Odunlu şömineler en belirgin özelliği yakıt olarak odun kullanmasıdır. Odunun ekolojik dengede yakıt olarak kullanılması doğa dostu şöminelerimizinde tercih edilmesi sebebidir. Bu nedenle oduna kolay ulaşımı olan müşterilerimiz odunlu şömine modellerini tercih etmektedir. Doğada bulunan odunun dışında sıkma odun dediğimiz, farklı yakıt atıklarından elde edilen odun çeşitleride mevcuttur. Örneğin ceviz veya fındık kabuğundan elde edilen sıkma odun bunlara örnek verilebilir. Fiyat açısından doğal odundan pahalı olsada yakım sonrası elde edilen kalori daha yüksek olmaktadır. Odunlu şöminelerimizin çoğu doğal taş ile kaplanmaktadır. Ateşin yüksek ısılara çıkmasından dolayı en güvenli dış giydirme malzemesi elbette taşdır. Bu nedenle taş şömine olarak da adlandırılmaktadır.

ODUNLU ŞÖMİNE MODELLERİMİZ

ODUNLU ŞÖMİNE NEDİR

Odunlu şömine; temel olarak yakıt için odun kullanılan, dış yüzeyi doğaltaşlar ile kaplanmış şömine modelleridir.

Şömine yakıtı olarak kullanılan odun aslında en ekolojik yakıttır. Doğaya zarar vermediği gibi elde etmesi daha ekonomik olmaktadır. Odunun doğal olmasının yanında yapay olarak da elde edilebilmektedir. Bu yapay odun aslında bir odun değil, ceviz veya fındık kabuğunun sıkıştırılması ile elde edilen ısı kalorisi yüksek odun görünümlü bir yakıttır.

Bu şömine modelleri eskiden açık şömine dediğimiz bir bakıma gelişmiş ocak şeklinde olan şöminelerdi. Ancak gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar ile kapalı şömine hazneleri kullanılmaya başlandı. Böylece yakılan odundan daha fazla ısı elde edilerek ısıyı doğru şekilde yönlendirme imkanı kazanıldı.